Články - 15.06.2021 13:45

Trnava aj Žilina začnú doma. Odvety odohrajú na Malte a v Gruzínsku

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/UEFA.com

Po Slovane Bratislava spoznali svojich súperov v pohárovej Európe aj FC Spartak Trnava a MŠK Žilina. Kým červeno-čierni narazia na maltský Mosta FC, Šošoni si zmerajú sily s gruzínskym tímom FC Dila Gori. Úvodné zápasy sú na programe vo štvrtok 8. júla, odvety sa uskutočnia o týždeň neskôr, 15. júla.

Trnavčania odštartujú púť Európskou konferenčnou ligou na domácom trávniku, pričom o týždeň vycestujú na Maltu. Pre tím Mosta FC to bude vôbec prvá skúsenosť s pohárovou Európou. V uplynulej sezóne tamojšej Premier League obsadil šieste miesto a na výraznejší úspech tak medzi maltskou futbalovou elitou stále čaká. Slovensko bude mať v novovzniknutej súťaži zastúpenie aj v podobe Dunajskej Stredy, avšak tá sa svojho súpera dozvie v stredu 16. júna, keďže štartuje až v 2. predkole. Rovnako sa svojich potenciálnych súperov dozvedia aj Trnava a Žilina.

Žilinčania nastúpia na svoj prvý zápas v novovzniknutej súťaži taktiež na domácom štadióne, kým odvetu odohrajú v Gruzínsku. FC Dila Gori je šampiónom zo sezóny 2014/15, pričom si zahral o rok neskôr v Lige majstrov, kde v prvom predkole stroskotal na Partizane Belehrad. V ročníku 2016/17 nastúpil v Európskej lige, kde však taktiež vydržal len jedno predkolo. Najúspešnejší ročník v pohárovej Európe zažil gruzínsky klub v sezóne 2013/14, keď sa prebojoval až do play-off Európskej ligy, kde už nestačil na Rapid Viedeň. Po päťročnej odmlke sa Dila Gori opäť predstaví na európskom fóre, a to najskôr pod Dubňom a následne doma.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora