Články - 15.06.2021 17:58

Štvornásobný víťaz Ligy majstrov v hľadáčiku Leedsu aj Evertonu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Futbalový obranca Marcelo bol počas doterajšej kariéry mimoriadne lojálny. Pôsobil len vo dvoch ligách a obliekal si dres dvoch mužstiev. Z materského Fluminense v roku 2007 prestúpil do Realu Madrid, v ktorom už má na konte cez 500 zápasov. Hoci jeho kontrakt platí ešte na jeden rok, v uplynulej sezóne ho zo zostavy vytláčal Ferland Mendy, preto 33-ročný Brazílčan uvažuje o prestupe. Do úvahy pripadá okúsenie tretej kariérnej ligy, konkrétne tej anglickej. Práve v Premier League má ostrieľaný bek dvoch vážnych nápadníkov a zakotviť by mohol na severozápade Veľkej Británie alebo v oblasti West Yorkshire.

Štvornásobného víťaza Champions League a päťnásobného majstra Španielska má vo svojom hľadáčiku Everton a Leeds United. Liverpoolsky klub skončil v ročníku 2020/21 na konečnom 10. mieste ligovej tabuľky a na jeho ľavom okraji obrany doteraz operoval prevažne Francúz Lucas Digne. LUFC nečakane obsadili o jednu pozíciu lepšie tabuľkové miesto ako Everton a už nejaký čas sa im vypláca vsádzanie na španielsku krv. V zostave sa uchytil Rodrigo Moreno, Pablo Hernández či Diego Llorente. Tréner Marcelo Bielsa verí, že by skúsený ľavý obranca z La Ligy bol výdatným doplnením jeho zostavy.

Čo sa týka samotného Marcela, záujem v Premier League oňho bol už pred siedmimi rokmi. Vtedy sa, podľa médií, o jeho služby zaujímal FC Liverpool a Manchester United. Brazílčan však ostal verný Realu, podobne ako v roku 2018. To si ho vyhliadol Juventus Turín. Nepochodil a svoju defenzívu tak počas predmetného leta posilnil o Leonarda Bonucciho, Joaa Cancela a Leonarda Spinazzolu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora