Články - 16.06.2021 13:57

DAC si zahrá s Partizanom Belehrad. Možných súperov spoznali aj Trnava a Žilina

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/UEFA.com

Včerajší žreb 1. predkola Európskej konferenčnej ligy prisúdil súperov dvom slovenským zástupcom. FC Spartak Trnava si zahrá s maltským Mosta FC, kým MŠK Žilina nastúpi proti gruzínskemu FC Dila Gori. Dnes boli pozornejší už aj zástupcovia DAC Dunajská Streda, keďže na programe bol žreb 2. predkola novovzniknutej súťaže, v ktorom si zahrá aj klub zo Žitného ostrova.

Dunajskostredčania figurovali v osudí ako nenasadený tím, čo znamenalo náročnejší žreb. Súperom DAC sa napokon stal srbský Partizan Belehrad. To značí poriadne ostrý súboj, a to najmä za predpokladu, že by na tribúnach mohli byť aj diváci. V drese klubu z hlavného mesta pôsobí aj bývalý hráč bratislavského Slovana Seydouba Soumah. Prvý zápas odohrá druhý tím uplynulej sezóny Fortuna ligy v Srbsku 22. júla, pričom odvetu v domácej MOL Aréne o týždeň neskôr.

Trnavčania ako jediní z našich zástupcov vstupovali do dnešného žrebu ako nasadení, no napriek tomu bol ich okruh možných súperov poriadne zaujímaví. Z pätice tímov napokon vzišiel možný protivník v podobe rumunského klubu Sepsi OSK, v ktorom pôsobí aj bývalý kapitán Spartaka Bogdan Mitrea či Slováci Branislav Niňaj a Peter Gál-Andrezly. Prvý duel by Trnava odohrala v domácej City Arene a odvetu v Rumunsku v rovnakom termíne ako DAC.

Žilinčania boli, podobne ako DAC, nenasadení, a tak im nezostávalo nič iné ako si priať čo najprechodnejšieho súpera. Šošoni si napokon v prípade postupu cez gruzínsky Dila Gori zahrajú s cyperským Apollonom Limassol. Prvý duel by odohrali na pôde súpera taktiež 22. júla a následnú odvetu o týždeň neskôr pod Dubňom.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora