Články - 16.06.2021 16:07

Návrat ku koreňom. Legendárny Buffon bude zrejme chytať druhú ligu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Ikonický futbalový brankár Gianluigi Buffon mohol svoju aktívnu kariéru vo svojich 43 rokoch rozvíjať vo farbách FC Barcelona, no na spolupráci sa nedohodol. Katalánci mu ponúkli pozíciu brankárskej dvojky s čím Talian nesúhlasil a aj záverečné roky svojej kariéry by chcel byť tímovou prvou voľbou medzi žrďami. Všetko nasvedčuje tomu, že to nebude v žiadnom veľkoklube, dokonca ani v žiadnom celku najvyššej súťaže. Vrátiť by sa mal do tímu, v ktorom svoju slávnu kariéru začínal a v roku 2001 z neho prestúpil práve do Juventusu Turín.

Parma Calcio v sezóne 2020/21 vyhrala len tri z 38 ligových zápasov a vypadla tak do druhej najvyššej súťaže. Keď Buffon oznámil, že nebude pokračovať v Juventuse, ihneď sa objavili špekulácie o tom, že by svojmu materskému klubu mohol pomôcť s návratom medzi elitu a potom si ešte nejaký ten rok v Serie A zachytať. V minulosti na úpätí Apenín odchytal šesť sezón, získal Pohár UEFA, Pohár aj Superpohár. Že by pri ich obnovení spolupráce mohlo začať podobne slávne obdobie, ťažko očakávať. Vedenie klubu však už avizovalo, že podnikne patričné kroky k tomu, aby sa do najvyššej súťaže čím skôr vrátilo. Posilnenie kádra je pre to nezištné.

O služby talianskeho brankárskeho veterána mal mať záujem aj turecký Besiktas Istanbul či ukrajinské Dynamo Kyjev. Hoci by si v týchto farbách ešte mohol zachytať aj na scéne Champions League, podľa médií na Apeninskom polostrove je najpravdepodobnejšou možnosťou jeho "návrat ku koreňom". Na prelome milénií boli medzi jeho spoluhráčmi futbalisti ako Fabio Cannavaro, Lilian Thuram či Márcio Amoroso. Najvýraznejšou postavou tohtoročného mužstva bol Slovinec Jamsin Kurtić, krídelník Gervinho či Slovák Juraj Kucka.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora