Články - 17.06.2021 14:44

Legenda Realu odcházda. Jedného dňa sa vrátim, hovorí so slzami v očiach

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Pre fanúšikov Realu Madrid bude dnešok veľmi smutný deň. S klubom sa totiž lúči legenda. Obranca Sergio Ramos sa s vedením nedohodol na podmienkach novej zmluvy, a tak definitívne končí svoju anabázu v hlavnom meste Španielska. Kam povedú jeho kroky zatiaľ nie je známe, no záujemcov sa hlási hneď niekoľko.

Oficiálnu správu o Ramosovom odchode oznámil klub včera večer na sociálnych sieťach. Potvrdil, že je na dnes naplánovaná jeho rozlúčka a tlačová konferencia, na ktorej madridskému klubu poďakoval a potešil aj fanúšikov: „Som si istý, že sa jedného dňa vrátim. Chcem sa veľmi poďakovať Realu Madrid. Vždy ho budem niesť vo svojom srdci,“ povedal Ramos so slzami v očiach. V drese Bieleho baletu strávil skúsený stopér šestnásť sezón. Do Realu Madrid prišiel v lete 2005 z FC Sevilla ako pravý obranca, no neskôr sa transformoval na stredného obrancu. Nastúpil na 671 zápasov, pričom strelil až 101 gólov, vďaka čomu je najlepším strelcom spomedzi aktívne hrajúcich obrancov. Celkovo vo svojej kariére nastrieľal 128 gólov, čo ho radí na šieste miesto v historickej tabuľke strelcov medzi obrancami.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa 433 (@433)

S Realom Madrid získal 22 trofejí, keď päťkrát triumfoval v La Lige, štyrikrát v Lige majstrov, Španielskom superpohári a Majstrovstvách sveta klubov. K tomu pridal tri tituly v Superpohári UEFA a dvakrát sa radoval zo zisku Španielskeho pohára. Po konci zmluvy s kráľovským veľkoklubom si po prvýkrát v kariére môže zahrať mimo rodnej krajiny. Doposiaľ síce nie je potvrdené nové pôsobisko 35-ročného stopéra, no médiá už vylúčili návrat do Sevilly. Medzi záujemcami o Ramosove služby sú napríklad Manchester United, Paríž Saint-Germain či Manchester City.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora