Články - 18.06.2021 15:55

Haaland ukázal formu po sezóne

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Nórsko sa na Majstrovstvách Európy naprieč celým kontinentom neúčastní, a tak môže jeho najväčšia hviezda v pokoji načerpať nové sily. Erling Haaland sa na svojich sociálnych sieťach pochválil aktuálnou formou a ukázal, že pred novou sezónou nenecháva nič na náhodu.

Stále len 20-ročný útočník odohral v uplynulom ročníku dovedna 49 zápasov za klub i reprezentáciu. V nich zaznamenal neuveriteľných 47 gólov, pričom 27 z nich strelil v nemeckej Bundeslige. To mu vynieslo tretie miesto v tabuľke strelcov za suverénnym Robertom Lewandowskim z Bayernu Mníchov a Andrém Silvom z Eintrachtu Frankfurt. Posledný duel odohral Haaland len nedávno, keď nastúpil 6. júna v medzištátnom zápase Nórska s Gréckom, v ktorom jeho reprezentácia prehrala 1:2.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Erling Braut Haaland (@erling.haaland)

Pred novou sezónou, ktorá odštartuje v lete, má nórsky supertalent veľké očakávania. Stále nie je doriešené jeho pôsobisko, keďže síce má platnú zmluvu s Borussiou Dortmund, no o jeho služby sa hlásia ďalšie kluby ako Real Madrid, FC Barcelona či Chelsea Londýn. V prospech jeho aktuálneho zamestnávateľa môže hrať fakt, že sa žlto-čierni napokon prebojovali do Ligy majstrov UEFA, čo je Haalandova hlavná podmienka.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Erling Braut Haaland (@erling.haaland)

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora