Články - 19.06.2021 14:11

Nováčik v Premier League zažije ostrý štart do sezóny

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Facebook

Futbalové EURO beží v plnom prúde, no v pozadí už prebiehajú prípravy na novú klubovú sezónu. Inak tomu nie je ani v Anglicku, kde už je známy aj žreb jednotlivých kôl. Ten výrazne zaujíma tradične veľké kluby, no taktiež nováčikov. Jeden z nich zažije poriadne ostrý štart do nového ročníka.

Víťaz uplynulého ročníka druhej anglickej najvyššej súťaže Norwich City strávil medzi druholigistami len jednu sezónu, keďže v rokoch 2019-2020 pôsobil medzi elitou v Premier League. Po ročnej pauze sa žlto-zelení vracajú, no nebudú to mať na úvod vôbec jednoduché. Hneď v prvom kole na nich totiž čaká domáci zápas s Liverpoolom, ktorý je na programe v sobotu 14. augusta. O týždeň neskôr nastúpi klub okolo fínskeho útočníka Teemu Pukkiho na pôde majstrovského Manchestru City. Tretie kolo prinesie domáci duel Norwichu s Leicestrom City a sériu náročných súbojov ukončí nováčik vo štvrtom kole, keď po reprezentačnej prestávke vycestuje na Emirates Stadium, kde si zahrá s Arsenalom.

Na jednu stranu náročný, no z pohľadu nováčika a jeho fanúšikov pravdepodobne aj atraktívny žreb na úvod novej sezóny. Pre priaznivcov Norwichu bude určite dôležité či sa budú môcť aspoň na jeden z týchto duelov prísť pozrieť osobne, no to bude záležať od aktuálnych opatrení. V minulom ročníku však fanúšikovia tohto klubu mali dôvod na radosť. City vyhrali druhú najvyššiu súťaž so šesťbodovým náskokom pred Watfordom a vybojovali si tak priamy postup do Premier League. Medzi najlepších strelcov súťaže zvanej Championship navyše patril skúsený fínsky kanonier Pukki, ktorý sa presadil 26-krát a zaradil sa tak na tretiu priečku v tabuľke strelcov. Skvelú sezónu zažil aj Argentínčan Emiliano Buendia s pätnástimi gólmi a šestnástimi asistenciami, avšak ten už bude od novej sezóny pôsobiť v konkurenčnej Aston Ville.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora