Články - 24.06.2021 14:18

Vymenil AC Miláno za Inter. Turkove dresy vo veľkom pália

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

História si pamätá pomerne veľa futbalistov, ktorí v kariére pôsobili vo farbách oboch slávnych milánskych klubov. Fanúšikovské tábory na oboch stranách však podobné transfery stále vnímajú citlivo, obzvlášť, ak futbalista prestúpi medzi týmito celkami priamo bez medzizastávky. Turek Hakan Calhanoglu pritom rázne ukončil rokovania s AC o novom kontrakte, hoci záujem od zamestnávateľa bol. Dôvodom totiž bolo, že mu na stole pristála zaujímavá ponuka od Interu, obhajcu majstrovského titulu.

To červeno-čierni nesú ťažko. Skúsený ofenzívny stredopoliar za nich stihol odohrať 172 súťažných zápasov, strelil 32 gólov a na ďalších 48 prihral. Najmä početnosťou gólových prihrávok patril medzi dôležité postavy aj v uplynulej sezóne a po štyroch rokoch v Miláne sa zaradil medzi miestnych obľúbencov. Tomu je rázny koniec a na sociálnych sieťach sa kopia videá a fotografie, na ktorých horí dres s číslom 10.

Bývalý hráč Hamburgu či Leverkusenu má za sebou čerstvo absolvované Euro, na ktorom bol súčasťou tureckej základnej zostavy vo všetkých troch zápasoch. Zverenci Senola Günesa sa však rozhodne národnými hrdinami nestali a po troch prehrách ich čaká nepríjemné vyhodnocovanie dôsledkov. Calhanoglu si však popri tom bude riešiť formality svojho kontroverzného prestupu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Kontra Atax (@kontratax)

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora