Články - 30.06.2021 11:33

V pätnástke najhodnotnejších hráčov českej ligy až dvanásť zástupcov Slavie

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Transfermarkt.com

Český futbalový majster SK Slavia Praha si robí dobré meno nielen na európskej scéne, ale aj v domácom prostredí. "Zošívaní" to potvrdili ziskom tretieho titulu v rade v uplynulej sezóne českej najvyššej súťaže. V talóne majú Pražania aj niekoľko zaujímavých hráčov, ktorých hodnota sa šplhá na takmer sto miliónov eur. Práve preto kraľujú aj štatistike najhodnotnejších futbalistov súťaže.

V elitnej pätnástke takýchto hráčov figuruje až dvanásť zástupcov Slavie. Na čele je však paradoxne futbalista konkurenčnej Sparty a azda najväčší český talent posledných rokov Adam Hložek. Jeho hodnota je podľa špecializovaného portálu Transfermarkt.com vyčíslená na sedemnásť miliónov eur. Ďalšie priečky však okupujú zverenci trénera Jindřicha Trpišovského. Druhý je Abdallah Sima s cenovkou jedenásť miliónov eur, zatiaľ čo tretiu pozíciu si delia brankár Ondřej Kolář a obranca David Zima. Obaja sú aktuálne na hodnote sedem a pol milióna eur.

Medzi enklávu hráčov Slavie sa do najlepšej pätnástky dostal aj ďalší Sparťan. Ladislav Krejčí ml. figuruje na ôsmej pozícii s cenovkou štyri a pol milióna eur. Jediným zástupcom iného ako pražského klubu je Lukáš Kalvach z Viktorie Plzeň, ktorý uzatvára elitnú pätnástku. Spomedzi Slovákov je na tom najlepšie obranca pražskej Sparty Dávid Hancko. Šestnásta priečka s hodnotou 2,7 milióna eur mu zaručuje pozíciu tesne za spomínanou hranicou najlepšej pätnástky.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora