Články - 04.07.2021 15:11

Skvelý biznis Dortmundu. Za štyroch hráčov dostal takmer desaťnásobok

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Transfermarkt.com

Futbalové prestupy sú čoraz častejšou témou po celom svete. Sumy za hráčov sa neustále zvyšujú, z čoho profitujú najmä kluby s vynikajúcim skautingom. Jedným z nich je aj Borussia Dortmund. Práve žlto-čierni už niekoľkokrát ukázali, že vedia nájsť špeciálnych hráčov, ktorých kúpia za veľmi prijateľné sumy. Výrazne sa im však potom darí takýchto futbalistov speňažiť.

Táto téma sa znovu otvorila po dosiahnutí dohody s Manchestrom United o prestupe anglického reprezentanta Jadona Sancha. Práve tento talentovaný krídelník prišiel do Nemecka v auguste 2017 za necelých osem miliónov eur z Manchestru City. Teraz sa však jeho hodnota pohybuje na hranici sto miliónov eur a veľmi podobné má byť aj odstupné, ktoré poputuje z účtu United na konto Borussie. Podobnú situáciu v Dortmunde už zažili viackrát. Američan Christian Pulisic prišiel do klubu zadarmo, no v januári 2019 si ho kúpila Chelsea za 64 miliónov eur.

Ešte predtým sa v podobnej situácii ocitol napríklad Pierre-Emerick Aubameyang. Gabonský útočník prišiel do Vestfálska za trinásť miliónov, no odchádzal za takmer päťnásobok v januári 2018 do londýnskeho Arsenalu. Najviac Borussia zatiaľ zarobila na odchode Ousmana Dembelého do Barcelony. Katalánci za francúzskeho krídelníka položili na stôl 135 miliónov eur, zatiaľ čo jeho príchod do Dortmundu stál nemecký klub len pätnásť miliónov. Len na tejto štvorici teda tradičný účastník Ligy majstrov zarobil zhruba desaťnásobok peňazí, ktoré investoval.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora