Články - 07.07.2021 14:06

Kľačal a nesledoval hru. I tak strelil gól

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Kórejský futbalový klub Ulsan Hyundai je po štyroch skupinových zápasoch ázijskej Ligy majstrov stopercentný, keď v pondelok zdolal filipínsky celok Kaya FC 2:1. Duel priniesol v 27. minúte mimoriadne kuriózny gól z hlavy Yoona Bit-Garama, ktorý pritom trpel v bolestiach a vôbec nebol pripravený na to, že by mal spoluhráčovu strelu usmerňovať do siete.

Skúsený záložník si pôvodne zbiehal na center z ľavej strany, ktorý však minul a odnieslo si to jeho rameno. Akcia však pokračovala ďalej, rakúsky spoluhráč Lukas Hinterseer sa dostal ku strele zo sľubnej pozície, no namieril ju do tváre kľačiaceho nešťastníka. Nešťastie však je v tomto prípade relatívne. Bit-Garam vošiel do streleckej listiny ako autor gólu a po zmene strán skóroval aj druhý raz. To už trochu technickejším spôsobom.

Juhokórejský šampión zatiaľ zvláda Champions League s veľkým prehľadom, podobne ako v minulom ročníku. To po prvenstve v skupinovej fáze úspešne prešiel aj vyraďovacou časťou a tešil sa z celkového triumfu. Jeho káder pritom pozostáva zväčša z domácich hráčov, ktorí pre slovenského fanúšika mimoriadne známi nie sú. Výnimkou je možno akurát skúsený útočník Dave Bulthuis, ktorý si meno budoval v Eredivisie aj nemeckom Norimbergu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora