Články - 13.07.2021 14:22

Ronaldo i Messi získali prvú veľkú reprezentačnú trofej v rovnaký deň

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Počas uplynulého mesiaca prebiehali dva prestížne reprezentačné turnaje na dvoch kontinentoch. Kým v Európe prebiehalo EURO 2020, v Južnej Amerike panoval tuhý boj na turnaji Copa America. Domáci Brazílčania však nezvládli finálový duel a podľahli Argentíne 0:1. Kapitán Lionel Messi si tak pripísal prvú seniorskú trofej v reprezentačnom drese.

Stalo sa tak 10. júla po úspešnej konfrontácii s usporiadateľskou krajinou. Jediným úspešným strelcom vo finále bol Ángel Di María, ktorý zabezpečil Argentíne historický úspech. Messi sa tak dočkal po dlhom čakaní a návrate do reprezentácie. Turnaj Copa America prešli Argentínčania bez prehry a natiahli tiež sériu neporaziteľnosti na dvadsať zápasov. Ich posledným premožiteľom je práve Brazília, ktorá zvíťazila 2:0 v semifinále predchádzajúceho Copa America. Od júla 2019 však družina okolo Lionela Messiho nenašla svojho premožiteľa.

Rovnaký deň, a teda 10. júl, si vo svojej kariére bude pamätať aj Cristiano Ronaldo. Nie však v roku 2021, ale v roku 2016. Práve vtedy totiž s Portugalskom získal titul majstra Európy, pričom taktiež išlo o jeho prvú seniorskú trofej v reprezentačnom drese. Portugalci sa vtedy doslova "preremizovali" až do finále, keď na ceste za trofejou vyhrali len jediný zápas v riadnom hracom čase. V rozhodujúcom súboji zdolali Francúzov po predĺžení, keď jediný gól strelil Éder, pričom Ronaldo na väčšinu zápasu dohliadal z lavičky po nešťastnom zranení z prvého polčasu.