Články - 14.07.2021 21:41

Plzeň bude mať opäť slovenského brankára

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/Instagram

Futbalová Plzeň už nemá početnú slovenskú enklávu, podobnú tej spred troch rokov, no pre ročník 2021/22 pribúda akvizícia spod Tatier na brankársky post. Ide o Mariána Tvrdoňa, ktorý bol v minulej sezóne vyhlásený za najlepšieho gólmana druhej ligy. K Viktorii sa pridal na začiatku letnej prípravy, presvedčil o svojich kvalitách a dopĺňa tak rady päťnásobného šampióna. Zmluvu pritom podpísal na tri roky.

"Byť vo Viktorii je pre mňa splneným snom a veľkým krokom v mojej kariére. Od začiatku sa v tíme cítim výborne, padli sme si do oka s Jindrom Staňkom aj Alešom Hruškom a máme dobrú partiu. Mojím cieľom je teraz spraviť všetko preto, aby som pomohol tímu. Teším sa aj na atmosféru európskych pohárov, ktoré som doteraz nikdy neokúsil," povedal pre klubový web 26-ročný rodák z Nitry.

Tvrdoň v našej najvyššej súťaži nepôsobil. Do Česka sa vydal už v roku 2014 a cez Děčín, Brozany a Ústí nad Labem sa prepracoval až do Plzne. Predtým pritom nastupoval za slovenský šiestoligový Jelenec, keď sa nepresadil na skúške v nitrianskom mužstve. V uplynulom ročníku uhájil v 24 zápasoch jedenásť čistých kont, pripísal si pohárový skalp Slavie Praha a vyhliadli si ho "Viktoriáni", ktorí s piatym miestom z minulej sezóny nie sú spokojní.