Články - 15.07.2021 11:39

Veľká éra nekončí, Messi bude naďalej Barcelončanom

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

Niektorí futbaloví fanúšikovia už boli pripravení zapísať nové milénium tohto športu, nakoniec však budú naďalej využívať staré kalendáre. Hoci bol Lionel Messi niekoľko dní voľným hráčom a po konci kontraktu s Barcelonou absolvoval juhoamerický šampionát bez klubového zamestnávateľa, nakoniec by sa z Kataláncami predsa mal dohodnúť. Naplní sa dokonca scenár, ktorý mnohí považovali za veľmi nepravdepodobný, a Arengtínčan prijme zníženie platu o drastických päťdesiat percent.

Jeho nová zmluva by mala mať päťročné trvanie, na jej konci bude mať 39 a opäť sa zvýši pravdepodobnosť, že celú svoju profesionálnu kariéru zasvätí jednému mužstvu. Kým bude tento podpis oficiálne odprezentovaný verejnosti, Barca musí doladiť zopár detailov smerom k licencii v najvyššej súťaži a potom s radosťou oznámi zotrvanie svojho klenotu. Takúto rétoriku majú prakticky všetky väčšie španielske športové médiá.

Hviezdny útočník počas Copa America svoju klubovú budúcnosť neriešil a plne sa koncentroval na to, aby pre Argentínu získal prvú veľkú trofej. Podarilo sa, padla z neho celokariérna ťarcha a možno aj túto zlepšenú náladu sa Kataláncom podarilo využiť, aby presadili niekoľko dôležitých zmluvných bodov. Medzi nimi napríklad výkupnú klauzulu vo výške 350 miliónov eur a poberať pritom bude len polovičný príjem oproti tomu, na ktorý bol zvyknutý.