Články - 17.07.2021 16:19

Koniec neviditeľných hráčov. Taliani zakážu zelené dresy

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Počnúc sezónou 2022/23, žiaden klub Serie A nebude hrať súťažný zápas v zelenej sade dresov. S takýmto návrhom sa pohráva vedenie talianskeho futbalu a vysvetľuje to zlepšením kontrastu, nakoľko televízni diváci mali dlhodobo a pravidelne kritizovať zlú viditeľnosť takto odetých hráčov. Denník Gazzetta dello Sport vysvetľuje, že zlepšenie dojmu zo zápasu je jednou z priorít napriek tomu, že ide o farbu celkom rozšírenú a populárnu v tejto lige.

Zmena sa bude týkať len hráčov v poli. Brankárske dresy môžu ostať zelené. Zmena sa dotkne napríklad Lazia Rím, ktoré si takúto sadu len nedávno zaužívalo. Sassuolo je v talianskom futbale známe pod prezývkou "Neroverdi", v preklade zeleno-čierni a klubovú farbu budú musieť meniť aj benátski futbalisti, ktorí tento rok po dlhých devätnástich sezónach postúpili do najvyššej súťaže.

Sťažujúci sa fanúšikovia musia ešte nejaký čas vydržať. Najbližší ligový ročník sa ešte bude hrať so zelenou farbou na dresoch a samotné mužstvá tak dostanú dostatok času a priestoru na to, aby si nový odtieň premysleli a aplikovali na sade dresov, ktorú predstavia pre budúci rok.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora