Články - 18.07.2021 16:19

Sezóna klope na dvere, PSG má v kádri deviatich brankárov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Veľkou raritou je tri týždne pred štartom futbalovej Ligue 1 parížsky veľkoklub. Na jeho súpiske momentálne figuruje až deväť brankárov, čo je priveľa aj na ktorýkoľvek post v poli. Medzi tromi žrďami by si pritom tím vystačil s tretinovým počtom, pričom dvojica by sa prestriedala počas ligových zápasoch a tretí by chytal pohárové súťaže. Takto by však PSG stále ostala šestica nevyťažených a nezapojených gólmanov. Pre trénerský tím okolo Mauricia Pochettina začína náročná úloha v podobe hľadania uplatnenia pre rivalov na tomto preplnenom poste.

Nejde pritom o žiadnych niktošov. Taký Sergio Rico má za sebou 170 zápasov za Sevillu a ďalšie tri desiatky v anglickej lige, talentovaný Poliak Marcin Bulka si vydareným hosťovaním v druhej lige vypýtal miesto v prvom tíme PSG a ukázať by sa chcel aj Denis Franchi, člen širšieho kádra talianskej mládežníckej reprezentácie. Jednému z nich sa však pravdepodobne ujde maximálne pozícia trojky. Ku prvej voľbe Keylorovi Navasovi totiž počas leta pribudol Gianluigi Donnarumma a z fulhamského hosťovania sa vracia Alphonse Areola. To už je priam nevídaný pretlak.

Kým futbaloví experti na sociálnych sieťach žartujú o tom, aké ťažké bude streliť gól Parížu s deviatimi brankármi, nálada medzi nimi pravdepodobne nie je ideálna. Podľa tlače sú na dobrej ceste rokovania Areolu s anglickým West Hamom, no tým sa vyrieši len malá časť problémov a okrem menovaných je v kádri aj skúsený Alexandre Letellier a mladík Garisson Innocent. "Ponúkni svoju absenciu tým, ktorí si nevážia tvoju prítomnosť," napísal Keylor Navas na Instagrame krátko potom, ako klub oznámil príchod hviezdneho Taliana Donnarummu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora