Články - 18.07.2021 23:56

Najkontroverznejší prestup histórie Eredivisie! Ajax získal kapitána rivala

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Len trikrát v histórii sa uskutočnil priamy prestup medzi dvomi nenávidenými holandskými rivalmi Feyenoordom a Ajaxom. Ide o dva z troch najúspešnejších tímov v histórii Eredivisie, ktoré zároveň zvádzajú boje o popredné priečky aj v súčasnosti. Napriek tomu sa opora z rotterdamských radov pobrala do Amsterdamu, a to dokonca kapitán. Transfer Stevena Berghuisa médiá označujú za najkontroverznejší v histórii súťaže a kým na jednej strane horia dresy s číslom 10, na druhej sa tešia z megaposily.

29-ročný krídelník odohral za Feyenoord 199 zápasov, bol jeho klubovou ikonou a nositeľom kapitánskej pásky, no to ho neodradilo od toho, aby sa na štyri roky upísal Ajaxu. Prestupová čiastka bola na úrovni 5,5 milióna a hráč prilial olej do ohňa aj dôvodom svojho rozhodnutia. Tým bola chuť spraviť krok vpred, vyhrávať trofeje, pôsobiť v Lige majstrov a držať si stabilnejšie miesto v reprezentácii. Všetko toto považuje Feyenoord za dosiahnuteľné, hoci v uplynulej sezóne skončil až na piatom mieste.

Počas svojej kariéry si za Ajax aj Feyenoord doteraz zahrala len pätica futbalistov, menovite Henk Groot, Jon Everse, Win Jansen, Johan Cruyff a Arnold Scholten. Priamy prestup od rieky Nieuwe Maas k Amstelu zrealizovali len Groot, Everse a Scholten. Naposledy sa tak stalo v roku 1995. Zaujímavým faktom je, že prvý Berghuisov zápas proti Feyenoordu je naplánovaný na 19. decembra, čiže presne na deň jeho tridsiatych narodenín.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora