Články - 20.07.2021 11:59

Dal si dva vlastné góly, aby zamedzil zmanipulovanému výsledku

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Záver zápasu posledného kola ghanskej futbalovej ligy medzi Ashanti Gold a Inter Allies sa musí zaradiť medzi najabsurdnejšie momenty, aké fanúšik v tomto športe kedy mohol vidieť. Po prvom polčase sa za stavu 3:0 dostal na trávnik hosťujúci obranca Hashmin Musah, bol pri dvoch inkasovaných góloch, následne si úmyselne strelil dva vlastné góly a bol vystriedaný. Aby toho nebolo málo, po zasadnutí naspäť na lavičku sa mu dostalo početnej pochvaly od spoluhráčov aj členov realizačného tímu. Niet divu, že sa o duel ihneď začali zaujímať rôzne orgány, no sám 24-ročný futbalista tvrdí, že svojím činom zamedzil vopred dohodnutému výsledku.

Inter Allies sú beznádejne posledným tímom ghanskej ligy a pred záverečným kolom vedeli, že na pôde celku zo stredu ligového poradia prežijú svoju rozlúčku s najvyššou súťažou. Prehra 0:7 sa i tak môže zdať ako priveľký debakel, obzvlášť pre spôsob, akým k nej došlo. Zdolaný celok tvrdí, že pred duelom na hoteli počul o tom, že sa dohodlo skóre 5:1 a niekoľko vplyvných ľudí sa na ňom nabalí. Musah svojmu trénerovi sľúbil, že to nedopustí a pokiaľ ho vpustí na trávnik, zabráni zmanipulovanému skóre. Keď sa Asahtni Gold v 77. minúte dostali do päťgólového vedenia, obranca okamžite nasmeroval loptu prvý raz do vlastnej siete. Rovnaký počin, zrejme pre istotu, zopakoval aj o štyri minúty neskôr.

Video dvoch úmyselných vlastných gólov sa stalo virálnym. "Po zápase ma realizačný tím pochválil za zničenie stávky, ktorá bola uzavretá. Sľúbil som trénerovi, že keď ma postaví, zruším zmanipulovaný výsledok, za čo mi po stretnutí zagratuloval. Počul som na hoteli, že existuje dohoda o presnom výsledku 5:1, tak som sa ju rozhodol odsabotovať. Sám totiž stávkovanie nevyznávam," povedal ich autor. Súper rázne popiera, že by sa akokoľvek podieľal na predzápasovej dohode o výsledku a nerozumie, prečo priebeh za stavu 5:0 nabral takýto spád. Rieši to už aj ghanský futbalový zväz, ktorý zbiera akékoľvek dôkazy.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora