Články - 22.07.2021 12:53

Boca Juniors sa bila s políciou. Dôvodom rozhodnutie VAR-u

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Človek by si myslel, že ho v juhoamerickom futbale už nemôže nič prekvapiť, ale i tak sa ešte niečo nájde. Vybičovaný zápas medzi Atléticom Mineiro a Bocou Juniors v odvete osemfinále Copa Libertadores skončil násilnými stretmi hostí s políciou. Nešlo však o fanúšikov, ale samotných hráčov, ktorí sa ťažko vyrovnávali so sporným verdiktom rozhodcov, ktorí im v 63. minúte pre ofsajd neuznali jediný gól z hry. Po remíze 0:0 na pôde Bocy sa rovnaké skóre zopakovalo aj v druhom meraní síl a postupujúceho museli určiť penalty. V nich sa na strane minuloročného semifinalistu pomýlili traja zo štyroch exekútorov.

Nahnevaná vyradená Boca Juniors, ktorej súčasťou je aj Marcos Rojo (svojho času hral za Sporting Lisabon či Manchester United), Eduardo Salvio (bývalý hráč Benficy a Atlética Madrid) či Lisandro López (Benfica a Inter Miláno), sa pri odchode z hracej plochy v tuneli pustila do usporiadateľov. Zasahovať musela aj polícia a naskytol sa pohľad, pri ktorom ťažko veriť, že sú v akcii profesionálni futbalisti. Prebojovať sa dokonca snažili aj do šatne postupujúceho Atlética, čo do bitky zapojilo aj niekoľkých členov z domácich radov. Zasahovať tak pravdepodobne nebude len disciplinárna komisia argentínskeho futbalu a CONMEBOL-u, ale vyšetrovanie začne aj polícia.

Vzduchom lietal hasiaci prístroj či kovové bariéry a je len veľkým prekvapením, že nik neutrpel vážne zranenie. Na niekoľkých futbalistov bol dokonca použitý slzotvorný plyn. Emócie sa nedarí definitívne upokojiť ani dva dni po zápase. Boce totiž rozhodcovia neuznali po konzultácii s VAR-om gól ani v prvom vzájomnom zápase, no v odvete trvá na tom, že bola okradnutá. Pred médiami o tom otvorene hovoril záložník Diego Gonzalez, podľa ktorého má arbiter na svedomí nespravodlivé vypadnutie svojho tímu a priznanie viny neprišlo ani na bitku po zápase. Viceprezident klubu Juan Roman Riquelme označil za agresorov policajtov, ktorí podľa neho stret vyprovokovali.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora