Články - 27.07.2021 10:51

Fanúšikovia Alcorcónu neprijali posilu. Nechcú v tíme fašistu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Španielsky druholigový futbalový Alcorcón angažoval počas leta ukrajinského útočníka Romana Zozuľu, ktorý je po športovej stránke zaujímavou akvizíciou. Tridsaťdva štartov za národný tím a popri tom pôsobenie v Dnipropetrovsku, Dyname Kyjev či Betise Sevilla. Mimo trávnikov však ide o pomerne problémového chlapíka a fanklub sa preto nestotožňuje s tým, že by mal hájiť ich klubové farby.

Označili ho za fašistu a búria sa voči tomu, že by sa mal podieľať na zachovaní druholigovej príslušnosti. Tú celok z madridskej metropolitnej oblasti minulý rok zachránil len s dvojbodovým odstupom od zóny zostupu. Od júla, kedy mu skončila zmluva s Albacete, je voľným hráčom. Presun do Alcorcónu má byť hotovou vecou, avšak vedenie si možno predsa dá povedať po mohutnej odozve na sociálnych sieťach, ktorá je zjednotená pod heslom "Zozuľa nie je vítaný".

"Považujeme za chybu, že Alcorcón podpísal hráča, ktorý publikoval fotografie s nacistickou numerológiou a podporuje fašistické formácie vo svojej krajine. Je to nezlučiteľné s hodnotami tolerancie a rešpektu, ktoré sú presadzované športom," píšu fanúšikovia o 31-ročnom rodákovi z Kyjeva. Podobným obvineniam nečelí prvý raz. Vyvracal ich už pred štyrmi rokmi, kedy sa proti jeho príchodu búrilo Vallecano.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora