Články - 27.07.2021 12:19

Terry končí v Aston Ville. Chce dosahovať viac

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Verí v ponuku z milovanej Chelsea? Bývalý skvelý stopér John Terry sa krátko po konci aktívnej kariéry vrhol na trénovanie, v októbri 2018 sa stal asistentom trénera Deana Smitha v Aston Ville a v pozícii zotrval až do konca ročníka 2020/21. So 11. tímom uplynulej sezóny sa teraz lúči. Berie si na čas od futbalu voľno a potom by rád pozbieral cenné trénerské vzdelanie a skúsenosti, ktoré využije vo svojej ďalšej kariére. Ako sám skonštatoval, rád by sa posunul o čosi ďalej, no na pozíciu hlavného kouča niektorého veľkého anglického klubu ešte nemá dostatočnú kvalifikáciu.

"Bolo pre mňa obrovskou poctou, že som mohol stráviť tri úžasné roky v Aston Ville, ale cítim, že je potrebné spraviť veľmi ťažké rozhodnutie a posunúť sa v živote ďalej," povedal päťnásobný majster Anglicka pre klubový web birminghamského celku. "Chcem byť ku klubu a fanúšikom úprimný. Vzhľadom na to, že mám v pláne premýšľať o svojej budúcnosti, nebolo by fér, aby som vstúpil do novej sezóny bez presvedčenia, že chcem pokračovať," dodal Terry, no o konkrétnom klube, do ktorého by mali smerovať jeho kroky, zatiaľ nič neprezradil a tvrdí, že nič konkrétne na stole ani nemá.

Nejaký čas hodlá tráviť s rodinou, precestovať európsky kontinent, nabrať nové sily aj odhodlanie a potom sa pustí do svojho veľkého sna a ambície, na ktorých konci by mohlo byť vnímanie jeho osoby ako popredného futbalového manažéra. Momentálne má štyridsať rokov a hoci jeho trénerská kariéra môže ešte pokojne trvať dve desaťročia, je čas, aby začal o sebe výraznejšie dávať vedieť aj v tejto svojej funkcii. Pri pohľade na manažérov súčasnej Premier League, k dnešnému dňu by bol druhým najmladším šéfom lavičky. Mikel Arteta štyridsiatku oslávi až začiatkom budúceho roka.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora