Články - 28.07.2021 17:59

Po roku otvorili štadiónový bufet, predávali lacný alkohol po záruke

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Anglicko uvoľnilo opatrenia oslavuje sa aj v športe. Futbalový Gillingham FC, účastník tretej najvyššej súťaže, odohral prípravný zápas proti Millwallu a život sa vrátil na tribúny jeho štadióna po viac ako roku. Na jedenásťtisícovom Priestfield Stadium sa po rovnako dlhej dobe otvorili aj bufety, sfúkol sa prach zo sudov, sprietočnili sa výčapy a priaznivci si popri pohľade na svoj milovaný šport mohli vychutnať aj obľúbený alkoholický nápoj. Malo to však jeden háčik - výstražný nápis na pulte s informáciou, že sa predáva "alkohol po záruke", ale za zvýhodnenú cenu. Napiť sa tak dalo za bezkonkurenčné dve libry, čo je pre anglické športoviská zhruba štvrtinová cena oproti štandardu.

Sociálne siete pritom nezaplavila kritika a hnev, ale skôr žarty a pochvala úprimnosti bufetára. O žart ísť mohlo, no s veľkou pravdepodobnosťou ani nemuselo. Už v máji 2020 londýnske futbalové kluby vyčísľovali stovky tisíc litrov piva, ktoré boli naobjednávané na najbližšie domáce kolá, no náhle zatvorenie štadiónov a zrušenie plánovaných stretnutí nechalo sudy zatvorené v skladoch. Situácia sa ešte zhoršovala s každým ďalším náznakom zlepšenia, pokiaľ optimisti čosi objednali v snahe byť pripravený na veľký comeback. Ten však vo väčšine krajín nie je veľkým, ale len pozvoľným vstupovaním prvých odvážlivcov.

Gillingham, ktorý minulý rok skončil v pokojných vodách stredu ligovej tabuľky League One, sa tieto okolnosti nijak nevyhýbajú. V rámci prípravy na nový ročník, štartujúci v druhú augustovú nedeľu, hral prvý raz doma. Po remíze vo Wellingu 3:3 a výhre v Colchesteri 2:0 sa s Millwalom rozišiel zmierlivo 1:1. Proti druholigistovi pritom strelil rýchly gól a do 86. minúty bol vo vedení. Potom však náskok stratil. Koľko pozáručného piva stihli fanúšikovia vypiť a či o dva týždne bude k dispozícii už len alkohol so správnym dátumom spotreby, klub nezverejnil.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora