Články - 29.07.2021 08:49

Bude desiaty najväčší v Premier League. Leicester rapídne zväčší štadión

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Majster Anglicka spred piatich rokov rozhodol o značnom zväčšení kapacity svojho domovského stánku, ktorý bude po novom desiatym najväčším v Premier League. Fanúšikovia Leicesteru City dostanú osemtisíc stoličiek naviac a celková kapacita vzrastie na 40 tisíc. Rekonštrukcia by mala zahrnúť aj výraznú obnovu blízkeho okolia King Power Stadium, no jeho presná podoba bude ešte podrobená verejnej konzultácii a až v auguste naberie finálnu podobu a konkrétne vizualizácie.

Spomedzi účastníkov najvyššej anglickej súťaže, vyššiu kapacitu svojho domáceho štadióna bude mať už len necelá polovica klubov - Manchester United, Tottenham, Arsenal, West Ham, Manchester City, Liverpool, Newcastle, Aston Villa a Chelsea. Ako to už býva, rekonštrukčné práce na štadióne zahrnú aj výstavbu obytnej budovy. V prípade Leicesteru pôjde o hotel s 220 izbami.

Podnetom k zväčšeniu štadióna boli pretrvávajúce dobré výsledky "The Foxes". Senzačný šampión zo sezóny 2015/16 obsadil tento rok lichotivé piate miesto, vďaka čomu si opäť zahrá v pohárovej Európe. V ročníku 2017/18 okúsil prestížnu Champions League, v sezóne 2020/21 sa ukázal v Európskej lige a zabúdať nemožno ani fakt, že zverenci Brendana Rodgersa sú aktuálnymi držiteľmi slávneho FA Cupu, keď vo finále zdolali Chelsea 1:0.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora