Články - 01.08.2021 21:21

Strelený gól po 279 dňoch a prekonanej fraktúre lebky

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Ako chutí strelený gól si veľmi rád a s obrovskou radosťou pripomenul mexický futbalový útočník Rául Jiménez. Za Wolverhampton Wanderers sa trafil v prípravnom predsezónnom zápase proti Stoke City, na čom by za normálnych okolností nebolo nič zvláštne ani zaujímavé. Mexičan sa však stále zotavuje po hrozivom zranení hlavy, ktoré utrpel ešte v novembrovom zápase proti Arsenalu. Mimo diania bol až do aktuálnej letnej prípravy a prihlásil sa najlepším možným spôsobom.

V polovici júla odohral polhodinu proti treťoligovému Crewe Alexandra, následne hodinu proti Betisu a v zápase so Stoke City dostal priestor na 72 minút. Jiménez v nedávnej minulosti prežil 17 či dokonca 27-gólovú sezónu v súčte všetkých súťaží. Pre Wolves bol nenahraditeľnou ofenzívnou postavou a pozornosť si získal aj od niekoľkých väčších tímov. Potom však prišiel inkriminovaný vzdušný súboj s Davidom Luizom, po ktorom trávnik Emirates Stadium zaliala krv. Skúsenému mexickému reprezentantovi museli priamo na trávniku prikladať kyslík a nejeden fanúšik sa bál najhoršieho.

Po ôsmich mesiacoch sa však vrátil do akcie a odkedy naposledy prekonal brankára Karla Darlowa z Newcastlu United, ubehlo dlhých 279 dní. Bývalý hráč Benficy či Atlética Madrid je zároveň členom národného tímu Mexika, s ktorým si zahral na dvoch svetových šampionátoch a celkovo má na konte 85 reprezentačných štartov. Nebyť dlhého zranenia, nechýbal by ani na práve prebiehajúcom Gold Cupe, ktorý by preňho mal v kariére poradové číslo päť.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora