Články - 04.08.2021 10:03

Veľká indícia. Kane sa dvakrát neukázal na tréningu Spurs

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

Budúcnosť Harryho Kanea je medzi futbalovými špekuláciami momentálne najatraktívnejšou témou. Už po konci sezóny 2020/21 avizoval, že siedme miesto Tottenhamu a neúčasť v Champions League zlikvidovalo aj poslednú motiváciu a chuť nastupovať za toto mužstvo a je otvorený novým ponukám. Keďže však má kontrakt do leta 2024, nebude to také jednoduché. Šepká sa o Manchestri City, Chelsea aj Manchestri United, no vec sa zatiaľ nehýbe. Anglický útočník sa jej snaží pomôcť trucovaním.

V pondelok nedorazil na prvý predsezónny tréning, čo britská tlač vysvetľuje ako vyjadrené sklamanie z toho, že vedenie klubu nepracuje na jeho predaji. Manchester City pritom už v júni kládol na stol 117 miliónov eur, čo sa však Spurs málilo. Manchesterský klub bezprostredne po konci sezóny avizoval veľkú agresivitu a dravosť na prestupovom trhu, čo Londýnčanov vedie k presvedčeniu, že z ponuky vedia vyžmýkať viac.

Podľa expertov sa o Kaneovej budúcnosti rozhodne do konca aktuálneho týždňa a záležať bude aj na vývoji rokovaní s vyhliadnutými posilami Tottenhamu. V kontakte je napríklad so stopérom Cirstianom Romerom z Atalanty Bergamo. Spomedzi ofenzívne ladených hráčov má byť v hľadáčiku Srb Dušan Vlahovič z Fiorentiny a Danny Ings zo Southamptonu.