Články - 06.08.2021 14:42

Barcelonskí fanúšikovia šli do ulíc, Messimu sa ozval PSG

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth, Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Jedna veľká futbalová éra sa končí a ikonický Lionel Messi opúšťa rady FC Barcelona. Katalánsky klub totiž má finančné problémy, pre ktoré potreboval značné okresanie platov svojich hráčov a k tomu niekoľko veľkých predajov. Hoci argentínsky útočník súhlasil s novými platovými podmienkami a medializované boli informácie o jeho zotrvaní, nakoniec je všetko inak a Nou Camp opúšťa. Niet pochýb o tom, že v najbližších dňoch až týždňoch bude internet plný špekulácií o jeho prestupe do niektorého slávneho európskeho klubu alebo návrate do vlasti. V hre má byť najmä PSG či Manchester City, ale veľmi ťažko sa s tým vyrovnávajú barcelonskí priaznivci.

V noci po oznámení Messiho odchodu sa početné skupiny priaznivcov zhromaždili v blízkosti domovského stánku futbalového klubu. Obkľúčili najmä kancelárske priestory a zlú správu si chceli nechať vysvetliť priamo od niektorého člena vedenia klubu. Časť ich hnevu sa však obrátila aj voči samotnej La Lige, ktorej finančné pravidlá zrušili akúkoľvek šancu či možnosť na zapísanie nového Messiho kontraktu. Fotografi zachytili niekoľko momentov, ktoré výborne reprezentovali náladu a pocity prítomných. Jeden z fanúšikov zúfalo kľačí pri veľkom nápise "FC Barcelona" a jeho póza pripomína Múr nárekov. Ďalší horlivo sleduje vývoj situácie a študuje pravidlá La Ligy na svojom notebooku, kým skupinka ďalších stojí za ním a radí. Na sociálnych sieťach to opisujú ako smrť člena rodiny.

Kým v španielskom klube sa smúti, viaceré ďalšie cítia šancu. Nasser Al-Khelaifi, prezident PSG, nezaháľal a už stihol so šesťnásobným najlepším futbalistom sveta nadviazať kontakt. Lepšie karty však má mať v rukách Manchester City. Anglický klub má tromf v podobe Pepa Guardiolu a opätovné nadviazanie spolupráce tejto dvojice by bolo vítané z oboch strán. Problém s Messiho platom by nebol, no okresať by sa musela plánovaná prestupová aktivita. Manchesterský tím zároveň disponuje možnosťou po dvoch rokoch poslať futbalistu do svojho "dcérskeho" klubu New York City FC, kde by mohol v pokoji ukončiť kariéru. Parížania by už pre zisk superhviezdy museli prepúšťať. Finančnej fair-play by sa prakticky nedalo vyhovieť bez odchodu Kyliana Mbappého

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora
Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora