Články - 09.08.2021 14:53

Škrtel po 17 rokoch späť na Slovensko

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste.tv

Martin Škrtel ešte bude hrať súťažný futbal a dokonca to bude na Slovensku. Po 17 rokoch strávených zväčša úspešnými angažmánmi v zahraničí si 36-ročný stopér zahrá za Spartak Trnava. V priebehu tohto týždňa podpíše zmluvu na jeden rok. 

"Nie je to žiadne tajomstvo a Martin sa tým sám netají. Chce hrať za Trnavu, už dolaďujeme iba detaily. Takže si myslím, že v priebehu tohto týždňa by sa malo všetko papierovo dotiahnuť a podpísať kontrakt," povedal hráčov agent Karol Csontó pre Nový Čas.

Skúsený stopér však pre Sportnet reagoval slovami: "Karol nepovedal jeden detail, že zatiaľ nie som zdravý. Prvou podmienkou, aby som sa s niekým dohodol, je to, aby som bol zdravý. A to nie som. Nie som pripravený. Možno to agent myslel v tom zmysle, že som s Trnavou v kontakte. Na to, aby sme mohli niečo uzavrieť je dôležitý najmä môj zdravotný stav. Nie je to také horúce. Nie je to téma najbližších dní, že by som mal podpisovať zmluvu. Či už s Trnavou, alebo s niekým iným."

Na slovenské pomery nadpriemerný obranca naštartoval seniorskú kariéru v Trenčíne, odkiaľ v roku 2004 odišiel do zahraničia. Hrával v špičkových kluboch - ruskom Zenite Petrohrad (2004 - 2008), anglickom FC Liverpool (2008 - 2016) a výraznú stopu zanechal aj v Turecku - v istanbulských kluboch Fenerbahce (2016 - 2019) a Basaksehir (2019 - 2020). Chvíľu bol aj v talianskej Atalante Bergamo (2019).

Dosiaľ posledný súťažný zápas odohral vlani v decembri v drese Basaksehiru. Zranil sa počas súboja 15. kola tureckej Super Lig Basaksehir - Kasimpasa (2:2), keď spadol na trávnik bez cudzieho zavinenia a zakričal od bolesti. Z ihriska ho odniesli na nosidlách a neskôr klubové zdroje oznámili, že Škrtelovi praskla achilovka na ľavej nohe. Sezóna sa pre neho skončila a definitívne sa vzdal aj myšlienky na návrat do reprezentácie. V januári rozviazal zmluvu s Basaksehirom a sústredil sa na náročnú rekonvalescenciu.

Škrtel reprezentoval Slovensko v rokoch 2004 až 2019 a na dlhý čas bol lídrom obrany aj kapitánom tímu. Súčasťou reprezentácie SR bol na MS 2010 v JAR aj na ME 2016 vo Francúzsku. V 104 reprezentačných dueloch zaznamenal 6 presných zásahov.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora