Články - 10.08.2021 15:53

Trapas v Nemecku, Wolfsburg striedal šesťkrát. Hrozí mu vylúčenie

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Účastník regionálnej západonemeckej ligy Preußen Münster bol v druhom kole Pohára dôstojným partnerom vysoko favorizovanému Wolfsburgu a podľahol mu 1:3 po predĺžení. Administratívne sa však toto stretnutie ešte bude riešiť a nie je vylúčené, že postup nakoniec bude oslavovať trpaslík. Víťaz tejto súťaže spred šiestich rokov si totiž nepostrážil svoje striedania a do hry postupne poslal až šesť čerstvých hráčov. Pravidlá pritom povoľujú päť.

Vypadnutie z pohárovej súťaže si pamätáme aj z nedávnej slovenskej histórie, keď Slovan Bratislava stroskotal pre nepovolený štart Marina Ľjubičića na Horných Orešanoch. Klubu, formátu VLF Wolfsburg, by sa však rozhodne prihodiť nemala. Kouč Mark van Bommel v riadnom hracom čase využil dve prerušenia na to, aby do akcie poslal troch čerstvých futbalistov. Za stavu 1:1 muselo víťaza určiť až predĺženie a počas neho vytiahol z lavičky ďalších troch čerstvých mužov. Počas hry si nik nevšimol nič problémové a so cťou sa dohralo. O počte striedaní sa začalo diskutovať až po záverečnom hvizde.

"Odohrali sme skvelý zápas s účastníkom Ligy majstrov a dotiahli sme to s ním do predĺženia. V ňom hostia priamo ovplyvnili výsledok nepovoleným striedaním," vyhlásil Münster po prehranom zápase a vypadnutí. Jeho premožiteľ si chybu priznal, oľutoval ju, no zároveň vyhlásil, že už sa veci naspäť vziať nedajú a musí preto čakať na verdikt disciplinárnej komisie.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora