Články - 16.08.2021 16:51

Futbalista Bordeaux skolaboval, prítomní si spomenuli na Eriksena

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/Twitter

Francúzska futbalová liga ponúkla cez víkend atraktívne meranie síl medzi Marseille a Bordeaux, v ktorom sa body delili po remíze 2:2. Témou diskusií však bola okrem zmazania dvojgólového manka hostí aj situácia z úvodnej štvrťhodiny, kedy skolaboval Samuel Kalu. Podobné momenty sú vnímané veľmi seriózne po skúsenostiach z nedávneho európskeho šampionátu, kedy sa bojovalo o život dánskeho záložníka Christiana Eriksena. Ošetrovanie 23-ročného Nigérijčana bolo o poznanie kratšie, vrátil sa na nohy a bol ochotný pokračovať v hre. Kouč Vladimir Petković však nič neriskoval a krídelníka stiahol z ihriska.

Kalu má na konte 44 súťažných zápasov za AS Trenčín, odkiaľ odišiel v zime 2017 a cez belgický Gent sa prepracoval do francúzskej ligy. Jeho kariéru zdobí aj dvanásť štartov za reprezentačný A-tím Nigérie. "Napadlo mi, čo sa stalo počas majstrovstiev Európy Christianovi Eriksenovi. S tímom lekárov sme sa rozhodli, že ho nahradíme a nebudeme riskovať. V takýchto prípadoch sa futbal dostáva na vedľajšiu koľaj," povedal švajčiarsky tréner s bosniackym pôvodom Vladimir Petković. Príčina kolapsu Kalua sa ešte bude riešiť, no nemuselo ísť o žiaden výrazný zdravotný problém. Hralo sa v tridsaťstupňovej horúčave, pri ktorej mohol útočník zanedbať pitný režim. Podobný problém však už mal pred dvomi rokmi na Africkom pohári národov.

Bordeaux nepríjemnosť rozhodila a pred prestávkou inkasovalo dva góly. Po zmene strán však zabralo a Timothee Pembelé s Rémim Oudinom vyrovnali na konečných 2:2. Marseille tak po "comebacku" prišiel o body, ktoré podobným spôsobom pred týždňom v Montpelliéri získal. Vtedy po prvom polčase prehrával rozdielom dvoch gólov, no v druhom dejstve skóre otočil na 3:2 vo svoj prospech. Girondins začali sezónu nečakanou domácou prehrou s Clermontom, takže na Olympique získal svoj prvý bod.