Články - 20.08.2021 20:03

Lewandowski chce odísť, Bayern ho odmieta predať

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

Vo farbách Bayernu Mníchov dosiahol všetko, čo sa dosiahnuť dalo, stal sa deväťkrát nemeckým šampiónom a tešil sa aj z triumfu v Champions League. K tomu bol šesťkrát najlepším strelcom Bundesligy a prekonal klubový rekord Gerda Müllera, ktorý mal na konte 40 sezónnych mníchovských presných zásahov. Pri tomto výpočte je celkom pochopiteľné, že Robert Lewandowski hľadá nové výzvy a tie vidí predovšetkým mimo nemeckej ligy. Poliak, podľa viacerých zdrojov, požiadal vedenie klubu, aby ho predalo. To však jeho žiadosti nevyhovie a tvrdí, že sa svojho ostrostrelca nezbaví skôr ako v lete 2022.

Tridsaťtriročný útočník dostal cenovku s hodnotou 130 miliónov eur, čo je pri súčasných prísnych pravidlách finančnej fair play čiastka, ktorá môže byť akceptovateľná len pre malé percento klubov. Lewandowski bol napriek tomu predmetom mnohých špekulácií. Tie budú pred koncom sezóny 2022/23 ešte silnieť, pretože práve vtedy končí jeho zmluva v Bavorsku. Jeho odchod zadarmo si samozrejme klub nepripúšťa, no dovtedy dostane relatívne dosť času na doriešenie situácie okolo svojho klenotu.

Poľský forward bol ústrednou postavou aj pri superfinálovom stretnutí s Dortmundom, ktoré Bayern vyhral 3:1. Podľa niektorých médií sa pritom jeho prestup javil ako pravdepodobný najmä s ohľadom na viaceré avizované príchody. Z nich väčšina sa však týka defenzívy. Klub sa nebráni odchodu niekoľkých svojich hráčov počas prebiehajúceho leta, z nich zrejme najzvučnejším menom je Corentin Tolisso. S odchodom Roberta Lewandowskeho sa však nepočítalo a vedenie klubu ho rázne odmieta.