Články - 22.08.2021 09:31

Odohral toho priveľa. Pedri dostane mimoriadnu dovolenku

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita
FC Barcelona - Real Sociedad

Šampionátový rok je pre hráča vždy náročný a jeho vyťaženosť sa pohybuje niekde na hranici fyzickej únosnosti. Pokiaľ sa k tomu pridá ešte olympiáda, futbalista prakticky prišiel o letnú prestávku. Aj na to myslí španielsky FC Barcelona, ktorý dopraje svoju stredopoliarovi Pedrimu Gonzálezovi špeciálu dvojtýždňovú dovolenku. Nič na tom nemení fakt, že španielska liga je tento víkend vo svojom druhom kole a proti Realu Sociedad aj Bilbau bol súčasťou základnej zostavy.

Voľno osemnásťročnému hráčovi začína plynúť v nedeľu a do akcie sa má hlásiť až 6. septembra. Počas ročníka 2019/20 totiž odohral 52 súťažných zápasov za katalánsky klub, následne bol členom základnej zostavy vo všetkých šiestich dueloch na ME a ďalších šesť vystúpení pridal na prelome júla a augusta na OH. Vyťaženejšieho profesionálneho futbalistu by sme tak pravdepodobne hľadali márne.

"Prijali sme také rozhodnutie, pretože nechceme, aby mal v novembri či decembri fyzické problémy. Je takmer nemožné absolvovať toľko zápasov, koľko ich odohral v minulej sezóne v klube aj reprezentácii," povedal tréner Ronald Koeman k rozhodnutiu vynechať ho po 74-zápasovej záťaži z minulého ročníka.