Články - 24.08.2021 09:12

Obrany, bude horšie. Haaland má bratranca, debutoval v Nórsku

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Nórsky futbalový forward Erling Haaland má v súčasnosti už povesť stroju na góly a svet s veľkým údivom zistil, že takíto fenomenálni strelci teoreticky môžu byť v národnom tíme severanov dvaja. Jeho bratranec Albert Braut Tjaaland má sedemnásť rokov a minulý týždeň debutoval v seniorskom tíme Mölde FK. Čo by to bol v tejto rodine za debut, ak by pri ňom neskóroval. V pohárovom zápase zaťažil konto Spjelkaviku a nadviazal tak na štatistiky, ktoré má z mládeže. Tam strelil 64 gólov v 37 zápasoch.

Na eufóriu okolo Tjaalanda je ešte pravdepodobne skoro. Ale to si mnohí povedali aj na jeseň 2019, kedy mladučký Haaland strieľal góly v Champions League za Red Bull Salzburg alebo keď v zápase MS hráčov do 20 rokov zostrelil Honduras deviatimi gólmi v jednom zápase. Nasledoval 20-miliónový prestup do Dortmundu a dnes, s priemerom gólu na zápas v Borussii, už málokto pochybuje o tom, že ide o útočníka svetovej extratriedy. Za reprezentáciu Nórska pritom hrával aj jeho otec Alf-Inge, ktorý to v kariére dotiahol do Manchestru City či Leedsu United.

Práve cez Mölde, hoci je odchovancom Bryne FK, dal vo veľkom futbale o sebe vedieť Haaland. Preto je okolo jeho bratranca obrovský hype a klub sa ho teraz snaží trochu utíšiť. Tjaaland je bezo sporu mimoriadne talentovaným zakončovateľom, v ktorom tkvie obrovský potenciál. Doba sociálnych sietí však spôsobuje, že akákoľvek podobná informácia spôsobí priam virtuálny požiar a nadšene sa šíri rýchlosťou svetla.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora