Články - 25.08.2021 17:09

Padol na kolená a prosil o odpustenie. Bizarná reakcia rozhodcu na upísknutie

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/Instagram

Poriadna bizarnosť ozvláštnila futbalový zápas druhej dánskej ligy, ktorý v úlohe rozhodcu dostal pod svoj patronát Nils Heer. Šlo o jeho prvý duel na tejto úrovni a prezentoval sa jednou mimoriadnou chybou. Upísknutie sa stáva aj slávnejším arbitrom, občas ho dokonca nepriznajú a tvrdohlavo stoja za svojím verdiktom. Nemalo by sa to však stať, keď je útočník v stopercentnej šanci a pripravený streliť gól. Favorizovaná Fredericia navyše v zápase stratila body po remíze 1:1 a ak by inkriminovaná situácia bola vyhodnotená správne, mohla sa tešiť z plného bodového zisku.

Mužstvo, ktoré bolo už minulý rok súčasťou nadstavbovej skupiny o postup, prehrávalo na pôde Vendysselu, celku zo spodných partií tabuľky, od tretej minúty. Po polhodine hry si vypracovalo šancu s gólovým potenciálom a útočník Samson Iyede už prekonával domáceho gólmana. Tesne predtým však zaznel hvizd pre nedovolený zákrok brániaceho hráča. Oprávnenosť výhody si rozhodca okamžite uvedomil a prejavil nad tým nezvyčajne hlboké ospravedlňujúce gesto. Padol na kolená a smerom k útočiacemu mužstvu vyslovil niekoľko ospravedlňujúcich slov. Fredericia síce ešte v rámci prvého polčasu vyrovnala na 1:1, avšak získaný bod sa málil.

Kuriózna reakcia rozhodcu na vlastnú chybu sa šíri internetom a športovo to s odstupom času berie aj poškodený tím z juhovýchodu Dánska. Od 28. minúty mal na obrat stále dostatok času a len veľmi ťažko môže všetku vinu hodiť na jedno prvolpočasové upísknutie. "Vo futbale sa dejú aj bláznivé veci. Jednu takú vyviedol rozhodca v zápase s Vendsysselom, ktorý pred našimi hráčmi padol na kolená," zaglosovala facebooková fanpage. Tento celok má opäť predpoklady na prienik do hornej polovice poradia, no v konkurencii Lyngby Kodaň, AC Horsens či Esbjergu FB bude boj o postup náročnou výzvou.