Články - 29.08.2021 16:25

Messiho premíéra! Nastúpia aj Neymar a Mbappé?

Zdroj: sita

Necelé tri týždne po senzačnom podpise zmluvy s Paríž Saint-Germain sa legenda FC Barcelona Lionel Messi možno dočká svojej zápasovej premiéry vo francúzskom futbalovom veľkoklube. V širšej 22-člennej nominácii na nedeľňajší večerný duel 4. kola Ligue 1 Reims - PSG (20.45 h) figurujú aj ďalší dvaja výnimoční útočníci PSG Brazílčan Neymar a Francúz Kylian Mbappé.

Messi nehral súťažne futbal od 11. júla, keď sa vo finále Copa América tešil z triumfu nad Brazíliou (1:0) a pripísal si vôbec prvý prestížny seniorský titul s argentínskym národným tímom. V rovnakom zápase nastúpil, ale na opačnej strane barikády, Neymar a po záverečnom hvizde skončili v spoločnom objatí. Aj Neymar odvtedy pauzoval, ale pre zranenie a oddych.

"Je maximálne motivovaný. Rýchlo sa adaptoval na pomery v našom klube a porozumel si s novými spoluhráčmi. Je to veľký profesionál," povedal tréner PSG Mauricio Pochettino na adresu 34-ročného Messiho. "Aké zvláštne vidieť Messiho v nominácii na zápas v iných ako barcelonských farbách," objavilo sa na oficiálnom twitteri PSG.

O dvanásť rokov mladší Mbappé je rovnako v nominácii na duel v Reims, a to aj napriek silnejúcim špekuláciám o jeho odchode do Realu Madrid. Ak má byť tento transfer za údajne 180 miliónov eur dotiahnutý do konca, musí sa tak stať do 31. augusta 23.00 h. Vtedy sa zatvára letné prestupové okno vo väčšine európskych krajín.