Zahraničné ligy - 31.08.2021 09:58

Pique zabezpečil Španielsku vysielacie práva na Ligue 1

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

29. august sa zapísal medzi výrazné dátumy súčasnej futbalovej éry, keďže superhviezdny Lionel Messi prvý raz v kariére nastúpil za iný klub, ako FC Barcelona. Vo štvrtom kole novej sezóny francúzskej ligy debutoval v radoch PSG a proti Rémam vybehol na trávnik približne po hodine hry. Strelecky sa síce nepresadil, no experti jeho výkon i tak hodnotili kladne, rozdal mnoho prihrávok a držal pri nich výbornú úspešnosť. Čo trápilo priaznivcov v Španielsku, kde sa Messi samozrejme teší obrovskej popularite, k zápasu nemali prístup. Žiadna športová stanica totiž vo svojej ponuke Ligue 1 neponúka a do veci sa preto vložil Gerard Piqué.

Dlhoročný stopér Barcelony a Messiho spoluhráč prostredníctvom svojej spoločnosti Kosmos Holding kúpil vysielacie práva na francúzsku ligu a podrží si ich tri roky. Priamy prenos ligového zápasu, v ktorom bol naplánovaný debut argentínskeho útočníka, streamoval zadarmo prostredníctvom platformy Twitch a najal naň dokonca aj komentátora Ibaia Llanosa, ktorý má vybudované slušné meno najmä vďaka ešportovému prostrediu. Nebol pritom na Pyrenejskom polostrove jediný, kto vycítil zvýšený záujem o parížske zápasy. Možnosť odvysielať konkrétny zápas si zabezpečila aj televízna stanica Telecinco.

Rozhodnutie Gerarda Piqueho nemuselo byť jednorazovým vystúpením zo zóny svojho záujmu. O jeho holdingovej spoločnosti sa dlhšie hovorí, že by sa mohla spojiť s konkrétnou internetovou televíznou platformou a vstúpiť na španielsky televízny trh. Nespokojne na to hľadí konkurenčný gigant Movistar, ktorý do konca ročníka 2020/21 držal práva na francúzsku ligu, ale rozhodol sa ich s novou sezónou nepredĺžiť. To, samozrejme, ešte nevedel, že dohodnutý nový kontrakt Messiho s Barcelonou nebude možné zaregistrovať a prestúpi do parížskeho veľkoklubu. Pique by sa teraz mohol stať výraznou postavou športového televízneho vysielania. Ako hráč síce priamo podnikať nesmie, ale cez holdingovú spoločnosť získal práva na niekoľko európskych súťaží, nedávny Copa América či tenisový Davis Cup.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora