Články - 03.09.2021 19:49

Ronaldo dostal výnimku od Premier League, aby prebral Cavaniho číslo

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Len pred týždňom Manchester United potvrdil opätovný zisk Cristiana Ronalda a jeho príchod na Old Trafford sa okamžite začal riešiť zo všetkých stránok. Verejnosť zaujímalo napríklad aj číslo jeho dresu, keďže ikonická sedmička bola obsadená Edinsonom Cavanim. Že by značka CR7 v Anglicku skončila, bolo ťažko predstaviteľné a Uruguajčan sa v tomto smere zachoval veľmi tímovo a ochotne. Portugalskej hviezde svoje číslo prenechal, hoci pravidlá Premier League niečo podobné netolerujú. Čísla dresov sa vedeniu súťaže oficiálne odovzdávajú a ich zmeny medzi zápasmi nie sú dovolené.

Uľahčilo by to, pokiaľ by Cavani so sedmičkou na drese v tejto sezóne nenastúpil, avšak tesne to ešte pred Ronaldom stihol. Po zranení vybehol na trávnik na 37 minút v zápase s Wolverhamptonom. "Kým je hráč členom klubu, ostáva mu určené číslo dresu po celú sezónu tak, ako bolo pridelené," doslova sa píše v pravidlách ligy. United napriek tomu kompetentných požiadali o udelenie výnimky a bolo im vyhovené. Ide pritom o zaujímavý precedens, pretože nová posila tímu v minulosti ešte nikdy nezískala číslo hráča, ktorý bol v klube dlhšie a ostal v ňom aj po príchode posily.

V sezóne 2011/12 dokázala niečo podobné vybaviť Chelsea, v ktorej zostave nemal Yossi Benayoun priestor a bol na odchode. Jeho číslo 10 následne prebrala čerstvá akvizícia Juan Mata, pričom izraelský stredopoliar nakoniec odišiel len na hosťovanie a s londýnskym tímom sa definitívne rozlúčil až o dva roky neskôr. História si však pamätá viac prípadov, kedy nová posila začala s nezvyčajným dresom a jej zmena, úprava či doladenie sa vyriešilo až počas letnej prestávky.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora