Články - 05.09.2021 17:59

Do španielskej ligy sa vracia veľké meno. Na konte má cez 50 gólov

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

Návrat na prvoligové španielske trávniky hlási hviezdny Radamel Falcao. La Ligu si naposledy zahral v ročníku 2012/13, potom odišiel do Monaka a cez Manchester United, Chelsea a Galatasaray sa teraz ako voľný hráč upísal Rayu Vallecano. To si v minulej sezóne vystrieľalo návrat do najvyššej súťaže a Kolumbijčan má pomôcť udržať sa na scéne.

35-ročný útočník si práve v Španielsku spravil najväčšie meno, keď v radoch Atlética Madrid nastrieľal 70 gólov v súčte všetkých súťaží, počas dvoch odohraných ročníkov. S tímom vyhral Európsku ligu, Pohár aj domáci Superpohár. Nemenej úspešné ťaženie mal predtým za sebou aj v Porte, no v Anglicku už ostal svojej streleckej povesti čosi dlžný.

Falcao stihol v aktuálnej sezóne odohrať jeden ligový zápas a dva v pohárovej Európe. Galatasaray nečakane hladko stroskotal v predkole Ligy majstrov na holandskom PSV v súčte skóre 2:7, ale cez dánsky Randers sa Istanbulčania dostali aspoň do Európskej ligy. 91násobný reprezentant Kolumbie sa potom s tímom rozlúčil a jeho kariéra bude pokračovať vo Vallecane.