Články - 06.09.2021 20:31

Bývalá hviezda Liverpoolu je rok a pol bez klubu. Cíti sa však motivovane

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Futbalový útočník Daniel Sturridge bol v sezóne 2013/14 súčasťou obávaného liverpoolskeho útočného trojzáprahu "SSS" s Raheemom Sterlingom a Luisom Suárezom. Sám pritom nastrieľal 22 ligových gólov a bol druhým najlepším strelcom súťaže. V zime 2018 však Anfield Road opustil formou hosťovania, následne natrvalo a vo West Bromwichi ani v Trabzonspore jeho kariéra ďalší vzostup nenabrala. Svoj doteraz posledný súťažný zápas odohral vo februári 2020, no kariéru končiť nehodlá.

Tridsaťdvaročný rodák z Birminghamu tvrdí, že je motivovanejší ako kedykoľvek predtým. "Starší, rozumnejší a fit," opísal svoj stav denníku The Sun, pričom ani koniec pôsobenia v Turecku mu dobrú reklamu nespravil. Dostal štvormesačný dištanc za porušenie stávkarských pravidiel. Počas leta trénoval so španielskou Mallorkou, no ponuky kontraktu sa nedočkal.

Víťaz Ligy majstrov, Premier League aj FA Cupu sa nevzdáva a vsádza aj na sociálne siete. Tam je veľmi aktívny a niekoľkokrát týždenne instagramovým followerom pripomína, že aj počas svojej 18-mesačnej nezamestnanosti nezaháľa a je v intenzívnom tréningovom procese. Podobnú stratégiu svojho času skúšal aj jeho krajan Owen Hargreaves v lete 2011, kedy si nevedel nájsť klub po konci v Manchestri United. Na čas sa potom upísal konkurenčnému Manchestru City, ale zaň odohral už len štyri stretnutia a kariéru ukončil.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora