Články - 13.09.2021 16:02

Feministky pred zápasom s Newcastlom pripomenuli Ronaldovi sexuálny škandál

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Obnovená premiéra Cristiana Ronalda vo farbách Manchestru United bola jedným z najočakávanejších momentov tohto roka vo svetovom futbale a zrejme aj oveľa dlhšieho časového obdobia. Portugalčan sa dvakrát trafil do siete Newcastlu United a získal veľkú časť zápasovej pozornosti, pričom jeho tím vyhral 4:1. Pod drobnohľadom ho nemali len fanúšikovia a obdivovatelia, ale aj neprajníci a kritici. Medzi nimi napríklad feministky. Tým sa nepáči, že popri veľkej pozornosti, venovanej futbalovým kvalitám tohto muža, sa zabúda na jeho sexuálny škandál s údajným znásilnením spred dvanástich rokov.

Organizácia Level Up prenajala lietadlo, ktoré sa krátko pred úvodným výkopom preletelo ponad Old Trafford s odkazom "Veríme Kathryn Mayorgovej". Práve to je meno modelky, ktorú mal Ronaldo znásilniť v Las Vegas v roku 2009. Obe strany sa dohodli mimo súdu, obeť súhlasila, že za 375 tisíc dolárov bude mlčať, no v roku 2019 sa obrátila na políciu a kauzu opätovne otvorila. Podľa jej verzie zneužil nevládnosť. Dôkazov však nebolo dostatok a voči vtedajšiemu hráčovi Juventusu Turín nebolo vznesené obvinenie. On sám vyhlasuje, že ku styku došlo po obojstrannom súhlase a rozhodne nie násilne.

Hoci aktu feministiek viaceré zdroje trochu pozornosti venovali, hovorilo sa najmä o hviezdnom comebacku. Ten získal ešte väčšiu pozornosť tým, že krátko pred podpisom zmluvy vyšli správy o údajnej Ronaldovej dohode s konkurenčným Manchestrom City. U "červených diablov" pritom Ronaldo odohral sedem sezón a trikrát sa tešil z titulu majstra Anglicka. Na ten v klube čakajú od roku 2013 a tohtosezónne doplnenie zostavy Sanchom či Varanom naznačuje, že by to nemusela byť nedosiahnuteľná méta. Ak by pod tým bol hviezdny navrátilec podpísaný, vytvoril by sa ďalší prekrásny futbalový príbeh.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora