Články - 16.09.2021 16:43

Klub herca Reynoldsa je v konzolovej hre. Pobúrilo ho zaradenie

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Piatoligový anglický klub Wrexham AFC sa minulý rok pomerne nečakane dostal do rúk hollywoodskych hercov Ryana Reynoldsa a Roba McElhenneyho a okamžite rapídne vzrástol záujem oň. Nezaháľa ani herný priemysel a klub sa dostal do slávnej konzolovej futbalovej hry FIFA 22. Sezóna 2021/22 je pritom pre nich prvá kompletná, odkedy sa stali majiteľmi, mimoriadne sa na ňu tešia a súdiac z ich vystupovania na sociálnych sieťach, aj priamo na štadióne, patrične si to užívajú. Čo však prekvapilo aj ich samotných, ide vraj o jediný anglický tím, ktorý stojí mimo hierarchie anglických súťaží.

Svojsky poňali aj zaradenie do konzolovej hry. Wrexham AFC totiž nie je súčasťou žiadnej z líg, ktorá je hrateľná a hráči ho musia hľadať v sekcii "zvyšok sveta". Tá nie je novinkou a svojho času sa v nej nachádzalo množstvo mužstiev z Grécka, Juhoafrickej republiky či česká Sparta Praha. "Veľa ľudí si myslí, že Wales je v Anglicku. Nie nie je! Tento región je známy ako 'Zvyšok sveta' a známy je náhodným mixom kultúr, podnebia a futbalových klubov. Ak plánujete návštevu Zvyšku sveta, prosím zvážte cestu do Wrexhamu," odprezentovali informáciu herci a následne dodali zhrozené zvolanie, čo sakra Zvyšok sveta je.

FIFA obsahuje štyri najvyššie anglické ligy, no tvorcovia sa rozhodli pridať aj jeden z piatej ligy. Pozornosť a marketing McElhenneyho s Reynoldsom pri tom zohral nemalú úlohu. Filmový Deadpool či hviezda seriálu "It's Always Sunny in Philadelphia" neváhajú pri jeho prezentácii využiť aj vlastné sociálne siete, pričom Reynolds sa na Instagrame teší priazni 39 miliónov followerov. Majitelia však nechcú, aby bol ich tím vnímaný len cez optiku recesie a žartov. V National League sa radí do hornej polovice tabuľky a čoskoro by sa aj na konzole mohol stať súčasťou League Two.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora