Články - 20.09.2021 12:21

Messi sa urazil po striedaní. Stáva sa to, reaguje Pochettino

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

Lionel Messi má na konte už dva štarty za Paríž Saint-Germain, no počas svojich sto minút na trávniku zatiaľ skórovať nedokázal. Po polhodinovom debute proti Rémam vyšiel naprázdno aj proti Olympique Lyon, pričom Parížania zvíťazili 2:1 a ich argentínsky útočník nastrelil brvno. Potom však prišla 76. minúta a tréner Mauricio Pochettino pomerne nečakane z hry stiahol práve Messiho. Na jeho miesto poslal Achrafa Hakimiho a až po tomto striedaní padol víťazný gól. Bývalá hviezda Barcelony na niečo podobné zvyknutá nie je a pri odchode z trávnika to dala pocítiť.

Trénerovi poslal niekoľko škaredých pohľadov a veľmi neochotne mu podal ruku. Pochettino na pozápasovej tlačovej konferencii odmietol reči o tom, že by jeho stiahnutie Messiho bolo kontroverzným ťahom a vraj za tým netreba hľadať nič zákulisné. Jednoducho striedal. Po zápase mu navyše mal 34-ročný forward povedať, že je všetko v poriadku a necíti sa urazene. Prvotná reakcia pritom vyzerala inak. "Všetci vieme, že máme v tíme tridsaťpäť skvelých hráčov, avšak len jedenásti môžu hrať. Viac sa ich v jednom momente postaviť nedá," povedal Argentínčan na lavičke francúzskeho veľkoklubu.

Nespokojný výraz hráča si všimli všetci a je zaznamenaný na kamere. V tomto bode nemalo zmysel nič popierať. "Striedania niekedy fungujú, inokedy nie. Niekedy hráčovi vyhovujú, niekedy sa mu nepáčia," zhodnotil vecne. PSG má po šiestich kolách plný počet bodov a vedie tabuľku Ligue 1. Nastrieľal pritom osemnásť gólov a svoje strelecké konto už má otvorené Mbappé, Icardi, Di María či Neymar. Na Messiho gól sa však stále čaká. Okrem dvoch ligových zápasov si zahral aj v Champions League proti Clubu Bruggy.