Články - 20.09.2021 19:29

Dojatý Strakosha, fanúšikovia ho podporili po hrozivej hrúbke

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Veľmi nevydarený zápas prežil vo štvrtok v Európskej lige brankár Thomas Strakosha, ktorého Lazio Rím podľahlo domácemu Galatasarayu 0:1 a v sieti pritom skončila lopta, ktorá rozhodne nebola neriešiteľnou situáciou. Padajúcu ju po zásahu brániaceho Manuela Lazzariho chcel stiahnuť do svojich rukavíc, avšak vyšmykla sa mu a skončilo to vlastným gólom. Nekompromisný fanklub rímskeho klubu mu to však v ďalšom zápase nedal "vyžrať". Práve naopak. Na Olympijskom štadióne ho pred duelom s Cagliari čakal pekný odkaz, aby chybu hodil za hlavu a pokračoval ďalej vo svojej práci. Strakosha neskryl dojatie, no práve presvedčivým výkonom sa nepoďakoval.

Priaznivci Lazia presnejšie vytiahli citát z Božskej komédie Danteho Alighieriho "Nestaraj sa o nich, len pozeraj a prechádzaj". Albánsky reprezentant odkaz na tribúne našiel, vyhŕkli mu slzy dojatia a tie si šiel utrieť do uteráku. Duel však trávil na striedačke a medzi tromi žrďami sledoval nie presvedčivý výkon skúsenejšieho Pepeho Reinu. V zápase z troch striel Cagliari pustil až dve do svojej siete a zrodila sa tak remíza 2:2, pričom domáci favorit v absolútnom závere dohrával v početnej výhode. Biancocelesti sú po tomto výsledku štvrtého kola na nelichotivom siedmom mieste v Serie A.

Rímsky celok zo svojich najaktuálnejších troch zápasov ani raz nevyhral, čím nechal zabudnúť na presvedčivý vstup s víťazstvami v úvodných dvoch ligových kolách pri celkovom skóre 9:2. V Európskej lige má okrem Galatasarayu v skupine aj Marseille a Lokomotiv Moskva. V domácej súťaži si najbližšie zahrá proti FC Turín a 26. septembra absolvuje mestské derby proti AS. Aspoň jeden z dvojice brankárov bude musieť v tomto programe predviesť spoľahlivejšie výkony. Strakosha patrí Laziu od augusta 2012 a už na mládežníckej úrovni sa presúval z Panioniosu Atény. Odvtedy stihol absolvovať 178 duelov za A-tím. Španiel Pepe Reina ho na tomto poste doplnil v septembri 2020 prestupom z AC Milána.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora