Články - 21.09.2021 16:58

Beckham a Neville opäť v jednom tíme. Synovia sa stretli v MLS

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Celkom zaujímavý menoslov futbalistov sa črtá v zostave amerického klubu Fort Lauderdale CF, ktorý funguje ako rezerva Interu Miami, účastníka Major League Soccer. V ligovom zápase proti Tormente sa v jeho drese objavila dvojica Beckham - Neville, čo si pamätáme z reprezentácie Anglicka spred štrnástich až dvadsiatich rokov. V tomto prípade ide o synov dvoch futbalových ikon, ktorí sú momentálne spoločne v klube z Floridy. Kým "Becks" je jeho šéfom, Neville trénuje A-tím. David Beckham aj Phil Neville svoju aktívnu kariéru ukončili zhodne v lete 2013 a ich aktivity vo futbalovom prostredí ich spojili v novom tíme na scéne najvyššej americkej súťaže.

V B-tíme si premiéru odkrútil už aj devätnásťročný Romeo Beckham, pre ktorého bol pondelkový zápas prvým na mužskej scéne a na trávniku pobudol 79 minút. Harvey Neville v minulosti už odohral desať duelov za rezervu Manchestru United, k tomu niekoľko vystúpení v mládežníckom tíme a vo Fort Lauderdale je vďaka tomu stabilnejším členom zostavy. Práve s Old Trafford je spätá aj časť kariéry ich otcov. Nevillovo číslo sa blížilo ku štyrom stovkám štartov predtým, ako podobný počet pridal v liverpoolskom Evertone. Beckham popri porovnateľnom počte štartov za United okúsil aj Real Madrid, LA Galaxy, AC Miláno či PSG.

Novinári spoluprácu ich potomkov na trávniku hodnotili kladne, hoci výsledkom ich výkonu bola len remíza 2:2. V americkej USL League One patria oba tieto celky do spodnej polovice poradia a práve vzájomným zápasom sa mohol jeden na druhom vytiahnuť. Už len pre marketing, ktorý sa na Nevillovi a Beckhamovi junioroch dá postaviť, bude otázkou krátkeho času, kedy sa dostanú do zostavy Interu Miami. Ten má aktuálne v MLS bilanciu 9-5-10 a naháňa sa za priečkami, zaisťujúcimi účasť v play-off.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora