Články - 22.09.2021 14:56

Dvaja anglickí giganti majú tento rok identické ligové výsledky

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Celkom úsmevnú zhodu okolností si štatisti všimli na prvých dvoch miestach anglickej futbalovej ligy. Chelsea a FC Liverpool majú nielen rovnaký počet bodov a rovnaké skóre, ale dokonca navlas kopírujú svoje výsledky v jednotlivých kolách. Aby toho nebolo málo, stihli absolvovať aj spoločné meranie síl, ktoré skončilo nerozhodne.

3:0, 2:0, 1:1, 3:0 a 3:0. To sú rezultáty duelov úvodných piatich kôl červených aj modrých, ktorí sa na čele tabuľky tlačia spoločne s Manchestrom United. Ten si však razí vlastnú výsledkovú cestu. Britskí fanúšikovia sa bavia na tom, aká je pravdepodobnosť, že dve mužstvá absolvujú päť kôl s identickými výsledkami. Zároveň predpovedajú, kedy táto séria skončí. Liverpool hrá najbližšie v Brentforde, zatiaľ čo Chelsea doma privíta Manchester City. Manchesterský tím následne čelí Liverpoolu a Londýnčania hrajú doma so Southamptonom.

Rolu určite bude zohrávať aj Liga majstrov, ktorej prvé skupinové kolo zvládli oba tímy víťazne, hoci mimo anglických trávnikov sú to iné výsledky. Zaujímavosťou je, že Chelsea je momentálne na čele Premier League na základe abecedného kritéria, čo je posledný bod, podľa ktorého sa určujú pozície tímov. Titul by však na základe tohto faktu udelený byť nemohol a za takýchto okolností by zohrali rozhodujúci vzájomný zápas.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora