Články - 23.09.2021 09:09

Protihráčovi zlomil nos, vyslúžil si trest na 48 zápasov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Už trest na päť zápasov je vo futbale považovaný za vysoký, desaťzápasový dištanc sa už zvykne označovať ako exemplárny. Ruský futbalista Raščid Arsanukajev dostal po víkendovom zápase trest na 48 zápasov a prakticky tak môže uvažovať nad tým, ako bude tráviť svoj voľný čas bez futbalových trávnikov. Ide pritom o amatérsku súťaž, v ktorej program rozhodne nahustený nie je a len ťažko predpokladať, že sa po svojom brutálnom skrate ešte do akcie niekedy vráti.

K incidentu došlo v deviatej najvyššej rakúskej súťaži, pričom Rus háji farby FC Viktoria 62 Bregenz. Po faule v závere riadneho hracieho času si súper pýtal preňho druhú zápasovú žltú kartu. Keď mu arbiter dal za pravdu, Arsanukajev sa vybral za protestujúcim protihráčom so slovami: "Ja ti ukážem, čo je na trest," Následne ho zasiahol tvrdou hlavičkou do tváre, pričom mu zlomil nos.

Rakúsky tím s ním okamžite ukončil spoluprácu a na jeho tréningoch už viac nie je vítaný. Zasahovať nebudú len rakúske futbalové orgány, ale aj polícia. Tá už začala vo veci konať a stret sa s najväčšou pravdepodobnosťou dostane pred súd. Futbalový trest mu vyprší na jeseň 2023 a Rakúšania chcú obzvlášť dbať o to, aby sa nemohol zaregistrovať ako nový hráč pod falošnou registračnou kartou.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora