Články - 23.09.2021 17:21

Viceprezident Surinamu sa nechal nominovať do medzinárodného pohára

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

Nemá na to životosprávu, neabsolvoval ohurujúcu aktívnu kariéru, tréningu veľa nevenoval a nebol za tým ani žiaden zaujímavý príbeh. Surinamský viceprezident si zaumienil, že vo svojich šesťdesiatich rokoch nastúpi na profesionálny zápas, dokonca hneď v pohárovej Amerike proti tímu, ktorý si pred dvomi rokmi zahral semifinále Champions League. Mužstvo Inter Moengotapoe hralo v CONCACAF League proti honduraskému tímu Olimpia. Ten si v minulosti vyšliapol na celky ako Montreal Impact, Seattle Sounders či Atlanta United. Samotná súťaž je severoamerickou obdobou Európskej ligy a Ronnie Brunswijk si zaumienil, že práve tu chce nastúpiť.

Pozornosť pútal výraznou nadváhou, ale aj kapitánskou páskou, ktorú si hrdo natiahol na svoj rukáv. Jeho tím prehral vysoko 0:6 a druhý najvyšší štátnik Surinamu sa nechal v 54. minúte vystriedať. Popri svojich politických aktivitách je prezidentom tohto klubu a z pozície sily má právo sám seba presadiť do základnej zostavy. Pre dobro tímu treba veriť, že to nebude robiť často. Slušnú protekciu v kádri však má aj jeho 21-ročný syn Damian, ktorý nastupuje na poste útočníka.

Aby sme bývalému vojakovi, vodcovi rebelskej armády a politikovi nekrivdili, vo futbalovom svete sa angažuje dlhšie. V roku 2002 v meste Moengo postavil štadión a pomenoval ho sám po sebe. V roku 2005 čelil hrozbe päťročného dištancu za to, že sa údajne niekoľkým svojim zverencom vyhrážal a hrozil im zbraňou. V roku 2012 už suspendovaný bol za pozápasové napadnutie hlavného rozhodcu. Teraz si povedal, že to vyskúša aj ako hráč a na dres si dal číslo 61, ktoré reprezenzuje rok jeho narodenia.