Články - 01.10.2021 16:06

Samir Nasri končí kariéru. Podpísal sa na ňom trest z roku 2018

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Francúzsky futbalista Samir Nasri ukončil svoju aktívnu kariéru. V 34 rokoch sa to môže zdať ako priskoré a uponáhľané rozhodnutie, pričom dosiahnuť mohol ešte o čosi viac. Lenže od leta 2020 bol voľným hráčom, ozvali sa jeho prekonané zdravotné problémy a momentálne už pôsobí ako televízny expert. Práve pri jednom zo svojich výstupov oznámil, že dni jeho aktívnej hráčskej kariéry sú minulosťou a je čas zavrieť bohatú kariéru.

Bývalá hviezda Manchestru City, Arsenalu či Marseille pritom odkazuje najmä na osemnásť mesiacov trvajúci dištanc, ktorým si prešiel na prelome rokov 2018 a 2019. Absolvoval intravenóznu liečbu v Los Angeles, ktorú UEFA aj WADA považovali za nepovolenú. Sám to pritom vysvetľoval ako snahu udržať organizmus hydratovaný a zdravý počas náročnej futbalovej sezóny. Jeho argumenty však prijaté neboli a dostal dlhý trest. Po konci v Antalyaspore sa už z ďaleka neprihlásil vo forme, akú mal predtým.

Prakticky všetky jeho veľké úspechy sú spred tohto obdobia. Dvakrát vyhral Premier League, v roku 2010 bol vyhlásený za najlepšieho francúzskeho futbalistu, je majstrom Európy v kategórii do 17 rokov, triumfoval v FA Cupe aj v Intertoto Cupe. Tvrdí, že dlhý trest mu veľmi ublížil a značne zmenil jeho vzťah k futbalu: "Zdalo sa mi to viac ako nespravodlivé. Neužíval som žiaden doping, len vitamínovú injekciu, pretože som bol chorý. Úplne ma to odrezalo z mojej cesty, keď som sa vrátil," povedal francúzskej tlači.

O návrat sa snažil vo West Hame a potom v Anderlechte Brusel, no po covide sa už do hry vrátiť nechce. "Už nemám pred sebou žiadne výzvy a do Francúzska by som sa vrátil jedine ako hráč Marseille," dodal hráč so 121 štartami v Ligue 1, 220 v Premier League a ďalšími 58 v Lige majstrov. 41násobný reprezentant však na tento šport nezanevrel a pohybovať sa bude v jeho blízkosti cez televízny kanál GFFN.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora