Články - 01.10.2021 18:51

Zabránil dohodnutému výsledku, dostal trest za jeho ovplyvnenie

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

Háji sa, že chcel bojovať proti korupcii vo futbale. Využil však pre to nesprávne zvolené zbrane. V júli sme sa venovali veľmi nezvyčajnému príbehu Hashmina Musaha, ktorý mal v predvečer zápasu začuť rozhovor o vopred dohodnutom výsledku. Keď sa duel skutočne k tomuto rezultátu schyľoval, vbehol do hry ako striedajúci hráč a dvomi vlastnými gólmi zariadil prehru 0:7 namiesto "dohodnutej" 1:5. Domáce orgány však jeho verzii nie úplne veria, vyšetrujú ho a hrozí mu prísny trest.

Dôvod trestu stopéra je priam tragikomický - zmanipulovanie výsledku zápasu. Celkom Ghanský futbalový zväz rozdal tresty osemnástim ľuďom, ktorí mali byť pochybným spôsobom namočení v dianí okolo tohto ligového stretnutia. Nevyhol sa ani tréner, ktorý ho poslal do hry, niekoľko spoluhráčov, dokonca aj nesprávne reagujúci muži z radov súpera, a to priamo na trávniku alebo v pozápasových vyjadreniach.

"Nespravili sme nič zlé. Bežne vyhrávame 4:0, 5:0 alebo aj 5:4. Strelili sme im päť gólov a potom si ich obranca dal dva vlastné. Mali by viniť jeho za tento bezprecedentný počin," reagoval stanoviskom k trestu tím Ashanti Gold. Ghanský futbal sa pritom už niekoľko rokov zmieta v potvrdených podozreniach z manipulovania výsledkov. "Hrdina", ktorý proti tomu zabojuje vlastnými gólmi, však je unikátom.