Články - 01.10.2021 21:47

Angličan má vraj najponižujúcejší spôsob kopania penált

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Aký je najponižujúcejší spôsob strelenia gólu vo futbale? Niekoľko možností ponúkajú pokutové kopy, z ktorých sa dá z brankára kvalitne vystreliť a anglické médiá už nejaký čas riešia ich realizáciu v podaní Lylea Taylora. Skúsený útočník Nottinghamu Forest zvláda túto disciplínu veľmi presvedčivo a v League One, League Championship či za národný tím Montserratu skóroval jedenásťkrát po sebe. Jeho štýl je pritom veľmi unikátny.

Pri penaltách totiž pôsobí tak, ako by sa mu vôbec nechcelo a s veľkým prekonaním vlastnej lenivosti ide do lopty kopnúť. O to horším pocitom pre brankára je, keď takéto "nezaujaté" zakončenie nezneškodní. Rozbeh spoza šestnástky je skôr prechádzkou k lopte s pohľadom zapichnutým do očí gólmana a miesto pre svoju strelu vyberie až v poslednej sekunde. "Úprimne, nepáči sa mi, ako to premieňa. Keď kráča pri pokutovom kope, nechcem, aby premenil. Ale zvyčajne premení," žartoval svojho času jeho bývalý kouč Lee Bowyer.

Svoj spôsob nemení ani pri vypätých situáciách a príležitostiach v absolútnom závere duelov. Presne takéhoto útočníka potrebujete mať na trávniku vo chvíli, keď rozhodca zapíska po vašom páde v šestnástke počas nadstaveného času. Naposledy zlyhal ešte v novembri 2018 a zaslúžil sa o to brankár Aruby v medzištátnom zápase.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora