Články - 04.10.2021 12:26

Hamburg spasil neuveriteľný vlastenec v posledných sekundách

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Filip Hudec / Twitter

Futbalisti FC Erzgebirge Aue boli v piatok večer blízko k prvému víťazstvu v novej sezóne druhej nemeckej bundesligy. V nadstavenom čase 9. kola viedli nad jedným z najslávnejších klubov v krajine Hamburgerom SV 1:0, hoci posledných 20 minút hrali bez vylúčeného hráča. Keď sa už zdalo, že bezzubému tlaku hostí odolajú, prišla situácia, o ktorej sa bude ešte dlho hovoriť.

V 94. minúte sa do tutovky dostal anglický legionár HSV Tommy Doyle, ale jeho oblúčik skončil len na brvne. Lopta sa odrazila k obrancovi domácich Dirkovi Carlsonovi, ktorý ju chcel pred dotierajúcim útočníkom hlavou upratať na roh. Spravil to však tak nešikovne, že loptu z pár krokov poslal do vlastnej brány. Šok, slzy, obrovské sklamanie. Emócie, ktoré zavládli pred takmer osemtisícovou kulisou na štadióne Sparkassen-Erzgebirgsstadion. Najťažšie znášal situáciu pochopiteľne práve 23-ročný luxemburský reprezentant Carlson, ktorý je však rodákom z amerického Portlandu v štáte Oregon.

Spoluhráči najnešťastnejšieho muža piatkového večera podržali. "Dirk odohral skvelý zápas. Nezaslúžili sme si takto prísť o body, ale na to sa už nikto nebude pýtať," citoval portál denníka Hamburger Morgen Post Carlsonovho spoluhráča Sörena Gonthera. Podobne sa zachovali aj fanúšikovia, ktorí svojho hráča nezatratili. "Hlavu hore" alebo "Stojíme za tebou" odkazovali mu cez sociálne médiá. Nuž, futbal prináša aj takéto momenty. Verme, že sa Dirk z toho otrasie, no Aue si na prvé víťazstvo v sezóne musí počkať.